Tallrikar diameter 22,5 cm, skål på fot längd 13,5 cm, skål diameter 20 cm, samtliga med polykrom och förgylld dekor med adliga ätten Wirsén vapen
Repor. Spricka. Nagg. Färgbortfall. Glasyrmistor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10