Oidentifierad konstnär, tusch och akvarell på siden, Kina, 1900-tal.
Ryttare och bärare i bergslandskap med flod. Kalligrafi och konstnärssigill i rött, signerad Qiu Ying (1491-1551) men senare. Bildmått 27,5 x 22 cm. Totalmått inklusive ram 95 x 32 cm.
Ej examinerad ur ram.
Klubbat pris
860
78
85
Utropspris
1 500 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (11 bud)
20 sep 9:10
860 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
20 sep 9:10
810 SEK
19 sep 15:10
808 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
19 sep 15:10
758 SEK
19 sep 15:10
750 SEK
16 sep 11:09
700 SEK
16 sep 11:09
650 SEK
15 sep 12:00
500 SEK
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor