Japanese Works of Art F342

16 föremål
Aftonväska silver Asien tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Bricka, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
18 volymer rörande Japansk konst och konsthantverk.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tekanna Japan sterling silver tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Rökelsekar brons, Japan sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Utagawa Hiroshige färgträsnitt, Japan, först utgivet 1834.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tatsuzo Shimizu, blandteknik signerad.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Paraplyfäste Japan tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Yoshihiko Ito, akvarell signerad.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Toshikata Mizuno, färgträsnitt triptyk, Japan Meiji.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK