PAULI PARTANEN, SCHACKSPEL, signerad Pauli Partanen, Arabia Finland.
Keramik och trä. Höjd 10,5 cm, bredd 40 cm, djup 50,5 cm
Smärre slitage.
Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.