Design + Art Helsinki F185

316 föremål
ALVAR AALTO, BORD. Artek 1940-tal.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 600 - 1 800 EUR
TAPIO WIRKKALA, FANERFAT. 1950-tal.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
EVA ANTTILA, BILDVÄV. I festklänning. Sign. E A.
Klubbat pris
430 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
MICHAEL SCHILKIN, VALPEN IMMO. Sign. Schilkin Arabia. 1948.
Klubbat pris
2 850 EUR
Utropspris
2 800 - 3 200 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBANDSUR, 18K guld, Lapponia 1975.
Klubbat pris
2 522 EUR
Utropspris
2 600 - 2 800 EUR
PAAVO TYNELL, GOLVLAMPA, modell K10-10. Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 400 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
TOINI MUONA, VÄGGPLAKETT, Blad. Signerad TM Arabia.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
TAPIO WIRKKALA, SOFFBORD. Asko, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 900 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?