Design + Art Helsinki F182

377 föremål
BJÖRN WECKSTRÖM, armring, 14K guld. Lapponia 1966.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
BEN AF SCHULTEN, SAFARISTOLAR, 8 ST. Artek, 1970-tal.
Klubbat pris
3 600 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
NANNY STILL, HÄNGE, silver och titan. Kultakeskus 1977.
Klubbat pris
250 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, HÄNGE och RING, eldbrons. Lapponia, 1970-tal.
Klubbat pris
350 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
TAPIO WIRKKALA, HALSSMYCKE, "Halvmåne", silver. Westerback 1972.
Klubbat pris
770 EUR
Utropspris
700 - 800 EUR
TAPIO WIRKKALA, KONSTGLASFAT, 3860. Sign. Tapio Wirkkala, Iittala 1956.
Klubbat pris
10 000 EUR
Utropspris
12 000 - 15 000 EUR
Klubbat pris
2 900 EUR
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
HÄNGE, 14K guld, odlad pärla. Björn Weckström, Lapponia 1968,
Klubbat pris
380 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, BROSCH, 14K guld, "Dinosaurus". Lapponia 1972.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
ALVAR AALTO, KLÄDHÄNGARE. 1930/40-tal.
Klubbat pris
190 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
GUNNEL NYMAN, VAS. Sign. G. Nyman Nuutajärvi Notsjö -53.
Klubbat pris
670 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Klubbat pris
2 701 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, POKAL. Sign. Kaipiainen.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
PAAVO TYNELL, GOLVLAMPA. Märkt Idman.
Klubbat pris
4 900 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
PAOLO VENINI, VAS. Signerad Venini Murano Italia.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
PAAVO TYNELL, BORDSLAMPA, 9222. Tillverkad av Idman.
Klubbat pris
920 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
SAARA HOPEA, SAFTSERVIS. Notsjö, formgiven 1952.
Klubbat pris
261 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
TAPIO WIRKKALA, KONSTGLAS, 3559, 3859. Sign. Tapio Wirkkala iittala -58.
Klubbat pris
3 500 EUR
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, GOLVLAMPA.  Hotell Marski, 1961.
Klubbat pris
4 001 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
PAAVO TYNELL, GOLVLAMPA. Märkt Taito 5763.
Utropspris
1 700 - 2 000 EUR
KAJ FRANCK, TRE SYLTBURKAR. Notsjö, 1960.
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
PAAVO TYNELL, TAKKRONA. Taito Oy, 1930-tal.
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Klubbat pris
920 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
MAURI ALMARI, bordslampa, K11-15, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
820 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?