Thomas Sandell, fåtöljer, ett par samt bord, ur serien PS för IKEA 2001.
Trästomme med rotting, sitsar med underliggande resårer. Fåtöljer bredd 63, djup 64, höjd 69, sitthöjd fram 38 cm. Bord 44 x 29, höjd 30 cm.
Smärre slitage. Smärre rottingskador.