Gustaf Möllenborg, dessertbestick, silver, 36 st, Stockholm, 1873-74.
Förgyllda. Bestående av:
12 gafflar, 18,5 cm.
12 knivar, 21,5 cm
12 skedar, 18,5 cm.
Total vikt: 2060 g.
Smärre slitage, men ställvis mer omfattande slitage på förgyllnignen. Smärre bucklor.