Skandinaviskt svalt

358 föremål
KRONOBERGS BELYSNING, golvlampa, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, bord Artek Finland 2000-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, karmstol, "Eva", Firma Karl Mathsson.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, 2000-tal.
SOFFA, 2000-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NILS STRINNING, bokhylla, "String", 2000-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EINAR BÄCKSTRÖM, bordslampa, modell '5013'.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, 1900-talets mitt.
MATBORD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA / SOFFBORD, Foscarini, Italien, 2000-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, Jason, Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, Orrefors, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARNE JACOBSEN, bord, "Cirkulär / B825,", Fritz Hansen.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HUGO ELMQVIST, vas brons signerad.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods. Rörstrand.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VASER, 7 stycken, stengods, "Wallåkra".
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJER, tre stycken, "Esbjerg", Ikea.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, TAKLAMPA, Firma Svenskt Tenn, modell 2560.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JONAS BOHLIN, skåp, 2 st,  "Cell", formgivna 1999.
Klubbat pris
4 252 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERIK HÖGLUND, kandelaber, smide och glas, Boda.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROGER PERSSON, bord/matbord, "Bespoke", Swedese 2010.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtölj "Samsas", AB O.H. Sjögren, Tranås.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HELENA TYNELL, takplafond, Glashütte Limburg, Tyskland.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOHN BONÉ, soffbord, Danmark. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NIELS GAMMELGAARD, soffa "Moment" för IKEA.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL EINAR BORGSTRÖM, vas Ystad-metall, signerad.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AINO AALTO, STOLAR, 5 st, modell 615, Artek.
Klubbat pris
440 EUR
Utropspris
300 EUR
ALVAR AALTO, HURTSAR, 2 st, Artek.
Klubbat pris
260 EUR
Utropspris
300 EUR
BEN AF SCHULTEN, Golvlampa, BS 812, Artek.
Klubbat pris
395 EUR
Utropspris
300 EUR
SOFFBORD "Pont", Lignet Roset 2000-tal.
Klubbat pris
305 EUR
Utropspris
300 EUR
POVL DINESEN, bordslampa, Danmark 1960-tal.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
300 EUR
BRUNO MATHSSON, fåtöljer ett par "Eva, DUX.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DAUM, vas, Nancy. Frankrike, Art Nouveau.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK