SIMON VOUET, hans efterföljd, tidigt 1700-tal, olja på duk.
Caritas Romana, Simon och Pero. Duk 89 x 82 cm.
Krackelerad, retuscher, smärre färgbortfall.
Troligtvis utförd efter en gravyr av Claude Mellan (1598-1688)