HELENA BLOMQVIST, fotografi, bibliofilutgåva med bok och pigment print signerad och numrerad 68/100.
"Field of Red Anemones", 2012. Bok samt pigment print förpackat i linneklädd box. Utgiven 2012. Bilden signerad Helena Blomqvist och numrerad 68/100 a tergo. Bildyta 28 x 28 cm. Bladstorlek 29 x 29 cm.
Box 32,5 x 31,5 x 4 cm.
Lars Bohman Gallery, Stockholm.