Tennisracket, Bancroft. Speciellt framtaget träracket. Signerad Björn Borg.

Enligt uppgift använd för spel i US Open, årtal ej säkert. Modellen framtagen för tävlingsspel på den Amerikanska och Japanska marknaden. Speciellt framtaget. 407 gram. Babolat W1 natursena. Fairway-grep. Längd 68 cm. Certifikat signerad av Björn Borg medföljer.

Slitage. Gamla strängar kvar.

Proveniens

Framtaget för Björn Borg.
Björn Borg.
Tränaren Lennart Bergelin.
Därefter i arv till hans son Niclas Bergelin.

Bancroft var Björns kontrakterade märke i amerika och Japan.

Klubbat pris
73 000
6 594
6 959
Utropspris
25 000 SEK
Budhistorik (48 bud)
9
7 jul 19:12
73 000 SEK
7 jul 19:12
71 000 SEK
9
7 jul 19:12
69 000 SEK
7 jul 19:12
67 000 SEK
9
7 jul 19:10
65 000 SEK
7 jul 19:10
63 000 SEK
9
7 jul 19:10
61 000 SEK
7 jul 19:09
59 000 SEK
9
7 jul 19:09
57 000 SEK
7 jul 19:09
55 000 SEK
9
7 jul 19:09
53 000 SEK
7 jul 19:09
51 000 SEK
9
7 jul 19:09
49 000 SEK
8
7 jul 19:08
47 000 SEK
7 jul 19:05
45 000 SEK
8
7 jul 19:05
43 000 SEK
7 jul 19:05
42 000 SEK
8
7 jul 19:01
40 000 SEK
7 jul 18:58
39 000 SEK
7 jul 18:58
38 500 SEK
7 jul 18:38
38 000 SEK
7 jul 18:01
37 000 SEK
7 jul 18:01
36 000 SEK
7 jul 18:01
36 000 SEK
7 jul 18:01
35 000 SEK
7 jul 18:01
34 000 SEK
5 jul 19:57
33 000 SEK
4 jul 15:04
32 000 SEK
8
4 jul 15:04
31 000 SEK
4 jul 15:04
31 000 SEK
8
2 jul 10:58
30 000 SEK
9
1 jul 23:03
29 000 SEK
8
30 jun 13:36
28 000 SEK
30 jun 13:36
28 000 SEK
8
30 jun 13:34
27 000 SEK
30 jun 13:34
26 000 SEK
8
30 jun 13:34
26 000 SEK
30 jun 11:00
25 000 SEK
29 jun 16:49
24 000 SEK
29 jun 11:52
23 000 SEK
29 jun 11:52
23 000 SEK
29 jun 11:50
22 000 SEK
29 jun 11:34
21 000 SEK
29 jun 11:10
20 000 SEK
29 jun 10:59
15 000 SEK
29 jun 10:14
10 000 SEK
29 jun 10:09
1 000 SEK
28 jun 19:39
500 SEK
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?