Dekor av flodlandskap och pagoder i underglasyrblått.
1 terrinfat, längd 37, bredd 28 cm.
1 stekfat, längd 32, bredd 24,5 cm.
1 stekfat, längd 32,5 cm, bredd 25 cm.
1 lövformat fat, längd 19 cm.
1 fat med gallerkant, längd 22,5 cm.
1 terrinfat, längd 20,5 cm.
1 terrin med lock, längd 28, bredd 22,5 cm.
8 tallrikar, diameter 22,5 cm.
8 djupa tallrikar, diameter 22,5 cm.
Åldersrelaterat ytslitage. Nagg. Glasyrmistor. Sprickor. Bränningssprickor. En tallrik lagad. Fläckar.