Grann & Laglye, skål på fötter, silver, Köpenhamn 1937
Stämplad GL för Grann & Laglye, JS för kontrollör Johannes Siggaard, DA för Dansk Arbejde. Halvsfär med utvikt kant med randdekor, på tre böjda tassfötter, diameter 16,5 cm, höjd 5,5 cm. Vikt 215 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.