Ring, syskonring, 18K vitguld med två gammalslipade diamanter, totalt ca 2.20 ct. Med Intyg.
Diamanterna ca 1 ct samt ca 1.20 ct, färg och klarhet H/VS enligt intyg.
Stämplad KC, Kultacet Oy, Helsingfors 1988.
Storlek 18,75/59.
Total vikt 5,7 g.
Obetydligt ytslitage. Gravyr.
Auktionen avslutas
9 dagar 6 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
8 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 30 EUR. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor