Bigert & Bergström, specialbeställd möbel.
Målad glasfiber, frigolit och träskivor. Tre sektioner. Vänster del ca längd 160, djup 60, höjd 131 cm. Hörndel ca 120 x 85, höjd 131 cm. Höger del ca längd 175, djup 65, höjd 135 cm.
Slitage. Smärre skador. Bortfall.
Specialbeställd till Futurnitures kontor i Stockholm.