Inred sommarhuset

64 föremål
Taklampa, 1920/30-tal.
Taklampa, 1920/30-tal.

Utropspris
1 500 SEK
Taklampa,  1920/30-tal.
Taklampa, 1920/30-tal.

Utropspris
1 500 SEK
Golvlampa, modell G-34, Bergboms, 1950-tal.
Klubbat pris
80 EUR
Utropspris
150 EUR
Taklampa, 1950-tal.
Taklampa, 1950-tal.

Utropspris
1 500 SEK
Boréns, vägg/bordslampa, Borås 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, nysilver, 1920-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampor, ett par, Aneta, Växjö, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljusstakar, ett par, gustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bo Råman, bordslampa, Asea, 1950-tal.
Klubbat pris
2 210 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Josef Frank, kandelaber, "Vänskapsknuten", Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Bordslampa, porslin, Kina, 1800-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Josef Frank, ljusstake, "Vänskapsknuten", Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
1 800 SEK
Josef Frank, vägglampa, modell 2600, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Takkrona, allmoge, 1948.
Takkrona, allmoge, 1948.
Klubbat pris
9 960 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?