Important Spring Sale 657

Liveauktion 11−13 juni, 2024

Utlämning efter auktionen

Ingen utlämning erbjuds mellan 20 – 27 juni.

⟶ Se öppettider

211 föremål
2. Skåp, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
3. Bokskåp, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
5. Bokskåp, Stockholmsarbete, tidigt 1800-tal, Empire.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
12. Byrå, av Petter Gyllenberg (mästare i Stockholm 1767-85), Rokoko.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
21. Byrå, Mälardalen, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
28. Sekretär, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustaviansk.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
31. Matsalsbord, England, omkring år 1800, George III.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
37. Brickbord, Stockholmsarbete, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
42. Monterbord, Nordeuropa, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
44. Spelbord, Ryssland, 1700-talets slut, Louis XVI.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
52. Konsolbord, Stockholmsarbete, tidigt 1800-tal, Empire.
Klubbat pris
170 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
55. Soffa, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
57. Fåtölj, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
61. Karmstolar, ett par, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
86. Spegel, Nordeuropa, omkring år 1700, Barock.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
87. Ram med spegelglas, omkring år 1700, Barock.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
89. Spegel, troligen Tyskland, 1700-talets mitt, Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
90. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
91. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
92. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
94. Spegel, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?