1563625

Byrå, Parisarbete, Jacques-Philippe Carels (1723-1760) art, Louis XV.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 600 - 5 400 EUR
3 760 - 5 630 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Fanerad med kungsträ i parkettläggning. Beslag av förgylld brons. Lätt svängd bukig form. Fyra lådor i två lådvarv. Skiva av röd kalksten. Längd 130, bredd 57,5, höjd 85,5 cm Nyckel medföljer.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?