Important Spring Sale 657

Liveauktion 11−13 juni, 2024

Utlämning efter auktionen

Ingen utlämning erbjuds mellan 20 – 27 juni.

⟶ Se öppettider

30 föremål
212. Urna, fajans. Holland, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
213. Terrin med lock, fajans, Rörstrand 1700-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
214. Bläckställ, fajans. Rörstrand, märkt Stockholm 22/11 1745.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
215. Fat, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
218. Cremekoppar, 12 stycken, mjukt porslin. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
219. Urna med lock, flintgods. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
220. Figuriner, två stycken, porslin. Meissen, 1890-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
221. Servis, nio delar, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
222. Desserttallrikar, ett par, vapenporslin. Meissen, 1800-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
223. Bordsuppsats, porslin. Empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?