Important Winter Sale 637

1119 föremål
815. Girolamo da Ponte (Bassano) Tillskriven, Kvinna vid spisen.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
154. Smörask med lock, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
201. Gustaf Stafhell d ä, bägare, silver, Stockholm 1742.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
131. Ljusstakar, ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
861. Spegelglasmålningar, ett par. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
606. Martin Mijtens d.ä Tillskriven, "Johan Rosenhane" (1642–1710).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
812. Quiringh Gerritsz. van Brekelenkam Hans krets, Fisken rensas.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
562. Roland Svensson, Stora Nassa.
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
605. Herrporträtt.
605. Herrporträtt.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
602. Herre med pipkrage.
602. Herre med pipkrage.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
759. Stilleben med fåglar och frukter.
Klubbat pris
Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
705. Abraham Brueghel Hans krets, Allegori över sommaren.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
745. Johan Axel Wetterlund, Bergslejon.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK