Kan inte nå servern

Klassiska 589

 
1400 föremål
1297. PARFYMBRÄNNARE, ett par, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.
1297. PARFYMBRÄNNARE, ett par, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
22. PARTI, riturella objekt samt smycken. Tibet/Nepal, 1800-tal eller äldre.
22. PARTI, riturella objekt samt smycken. Tibet/Nepal, 1800-tal eller äldre.
Klubbat pris 
6 400 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1064. PAUWELS CASTEELS, Hans krets, Olja på duk, ej signerad.
1064. PAUWELS CASTEELS, Hans krets, Olja på duk, ej signerad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
1037. PEHR HILLESTRÖM, Olja på duk, signerad.
1037. PEHR HILLESTRÖM, Olja på duk, signerad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
46. PENSELBAD, agat. Sen Qingdynasti.
46. PENSELBAD, agat. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
130. PENSELBAD, bärnsten. Qingdynasti (1644-1912).
130. PENSELBAD, bärnsten. Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
155. PENSELMUGG, bambu. Skuren dekor, tidigt 1900-tal.
155. PENSELMUGG, bambu. Skuren dekor, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1067. PHILIPS GYSELS, Olja på pannå, signerad och daterad (16)49?.
1067. PHILIPS GYSELS, Olja på pannå, signerad och daterad (16)49?.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
1141. PIERRE-ALEXANDRE WILLE, Tillskriven, rödkrita, ej signerad.
1141. PIERRE-ALEXANDRE WILLE, Tillskriven, rödkrita, ej signerad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1092. PIETER VAN BREDAEL, Tillskriven. Olja på duk, ej signerad.
1092. PIETER VAN BREDAEL, Tillskriven. Olja på duk, ej signerad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
383. PILGRIMKRUS, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
383. PILGRIMKRUS, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
300. PLAKETT, porslin. Sen Qingdynasti (1664-1912).
300. PLAKETT, porslin. Sen Qingdynasti (1664-1912).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1310. POKAL med LOCK. Barock, 1700-tal.
1310. POKAL med LOCK. Barock, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1309. POKAL med LOCK. Barock, 1700-tal.
1309. POKAL med LOCK. Barock, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
272. POTTA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
272. POTTA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
223. PRAKTFAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
223. PRAKTFAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1343. PRAKTURNA med LOCK, flintgods. Marieberg, 1790-tal.
1343. PRAKTURNA med LOCK, flintgods. Marieberg, 1790-tal.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1357. PRAKTURNA, porslin. Berlin, 1800-tal.
1357. PRAKTURNA, porslin. Berlin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
377. PRAKTVAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
377. PRAKTVAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
297. PRAKTVAS, porslin. Sen Qingdynasti med märke.
297. PRAKTVAS, porslin. Sen Qingdynasti med märke.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1298. PRYDNADSURNOR, ett par, Louis XVI, 1700-talets slut.
1298. PRYDNADSURNOR, ett par, Louis XVI, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
995. Peder Mork Mönsted, Gosse som metar.
995. Peder Mork Mönsted, Gosse som metar.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1055. Pehr Hilleström, "En Qvinna som skurar koppar".
1055. Pehr Hilleström, "En Qvinna som skurar koppar".
Klubbat pris 
130 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
1032. Pehr Hilleström, "En gåsse blåser såpbollar".
1032. Pehr Hilleström, "En gåsse blåser såpbollar".
Klubbat pris 
195 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
1054. Pehr Hilleström, "En piga som sopar och en flicka som ostädar".
1054. Pehr Hilleström, "En piga som sopar och en flicka som ostädar".
Klubbat pris 
120 000 SEK
Utropspris
110 000 - 120 000 SEK
1057. Pehr Hilleström, "En snickare".
1057. Pehr Hilleström, "En snickare".
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1048. Pehr Hilleström, "Ett fruentimmer läser brev".
1048. Pehr Hilleström, "Ett fruentimmer läser brev".
Klubbat pris 
180 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
1050. Pehr Hilleström, "Gosse som tecknar med rödkrita".
1050. Pehr Hilleström, "Gosse som tecknar med rödkrita".
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
1041. Pehr Hilleström, "Gustaf Vasa i Ornäs".
1041. Pehr Hilleström, "Gustaf Vasa i Ornäs".
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1042. Pehr Hilleström, "Hertig Johan, med flera, på vaxholmen".
1042. Pehr Hilleström, "Hertig Johan, med flera, på vaxholmen".
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1059. Pehr Hilleström, "Höns och kycklingar matas".
1059. Pehr Hilleström, "Höns och kycklingar matas".
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1038. Pehr Hilleström, "Vinterstycke där en åker med fackla".
1038. Pehr Hilleström, "Vinterstycke där en åker med fackla".
Klubbat pris 
165 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1058. Pehr Hilleström, "Wagnmakare".
1058. Pehr Hilleström, "Wagnmakare".
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1052. Pehr Hilleström, Högläsning i ljusets sken.
1052. Pehr Hilleström, Högläsning i ljusets sken.
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
90 000 - 100 000 SEK
1046. Pehr Hilleström, Interiör av ankarsmedjan vid Söderfors Bruk.
1046. Pehr Hilleström, Interiör av ankarsmedjan vid Söderfors Bruk.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
90 000 - 100 000 SEK
1047. Pehr Hilleström, Interiör av ankarsmedjan vid Söderfors bruk.
1047. Pehr Hilleström, Interiör av ankarsmedjan vid Söderfors bruk.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
1044. Pehr Hilleström, Interiör från en smedja.
1044. Pehr Hilleström, Interiör från en smedja.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1056. Pehr Hilleström, Scen ur "Orlando Furioso".
1056. Pehr Hilleström, Scen ur "Orlando Furioso".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
400. Pehr Zethelius, Stockholm 1771. Kaffekanna, rokoko.
400. Pehr Zethelius, Stockholm 1771. Kaffekanna, rokoko.
Klubbat pris 
270 000 SEK
Utropspris
225 000 - 250 000 SEK
413. Pehr Zethelius, Stockholm 1777. Gräddsnäcka, rokoko.
413. Pehr Zethelius, Stockholm 1777. Gräddsnäcka, rokoko.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
405. Pehr Zethelius, Stockholm 1782. Tekanna, rokoko.
405. Pehr Zethelius, Stockholm 1782. Tekanna, rokoko.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
450. Pehr Zethelius, Stockholm 1802. Dessertskedar, 18 st.
450. Pehr Zethelius, Stockholm 1802. Dessertskedar, 18 st.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
852. Per Ekström, Franskt landskap i aftonrodnad.
852. Per Ekström, Franskt landskap i aftonrodnad.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
850. Per Ekström, Franskt landskap i solnedgång.
850. Per Ekström, Franskt landskap i solnedgång.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
899. Per Ekström, Skogslandskap i skymning.
899. Per Ekström, Skogslandskap i skymning.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
851. Per Ekström, Skogsmotiv i närheten av Paris.
851. Per Ekström, Skogsmotiv i närheten av Paris.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
980. Per Hasselberg, "Grodan".
980. Per Hasselberg, "Grodan".
Klubbat pris 
140 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1125. Per Krafft d.y., Hertig Karl (XIII) i slaget vid Hogland.
1125. Per Krafft d.y., Hertig Karl (XIII) i slaget vid Hogland.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
988. Per Ung, "Omfavnelse".
988. Per Ung, "Omfavnelse".
Klubbat pris 
130 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1026. Peter Adolf Hall Tillskriven, Flickporträtt föreställande Halls dotter.
1026. Peter Adolf Hall Tillskriven, Flickporträtt föreställande Halls dotter.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
994. Peter Ilsted, Interiör med två flickor.
994. Peter Ilsted, Interiör med två flickor.
Klubbat pris 
200 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1096. Peter Paul Rubens Hans krets, David och Abigail.
1096. Peter Paul Rubens Hans krets, David och Abigail.
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
435. Petter Eneroth, Stockholm 1786. Ljusstakar, ett par, gustavianska.
435. Petter Eneroth, Stockholm 1786. Ljusstakar, ett par, gustavianska.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
432. Petter Åkerman, Stockholm 1756. Ljusstakar, ett par, tidig rokoko.
432. Petter Åkerman, Stockholm 1756. Ljusstakar, ett par, tidig rokoko.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
409A. Petter Åkerman, Stockholm 1780. Kaffekanna, gustaviansk.
409A. Petter Åkerman, Stockholm 1780. Kaffekanna, gustaviansk.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1079. Pierre Mignard Hans krets, Kung Ludvig XIV och hans maka (2).
1079. Pierre Mignard Hans krets, Kung Ludvig XIV och hans maka (2).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1010. Pierre Signac, Miniatyr, "Karl XI" (1655-1697).
1010. Pierre Signac, Miniatyr, "Karl XI" (1655-1697).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1101. Pieter Hardime, Blomsterstilleben med urna.
1101. Pieter Hardime, Blomsterstilleben med urna.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1062. Pieter Snayers Tillskriven, Kavalleribatalj.
1062. Pieter Snayers Tillskriven, Kavalleribatalj.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
948. Pietro Bazzanti Tillskriven, Knäböjande Venus.
948. Pietro Bazzanti Tillskriven, Knäböjande Venus.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1069. Pietro Cappelli Hans art, Ruinlandskap med Janus triumfbåge.
1069. Pietro Cappelli Hans art, Ruinlandskap med Janus triumfbåge.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
864. Prins Eugen, "Molnet".
864. Prins Eugen, "Molnet".
Klubbat pris 
1 050 000 SEK
Utropspris
500 000 - 600 000 SEK
671. PÄRLCOLLIER med odlade Söderhavspärlor (South Sea) Ø 12 - 15 mm.
671. PÄRLCOLLIER med odlade Söderhavspärlor (South Sea) Ø 12 - 15 mm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 44 000 SEK
650. PÄRLCOLLIER med odlade Söderhavspärlor (South Sea) Ø ca 10.5 - 15.4 mm.
650. PÄRLCOLLIER med odlade Söderhavspärlor (South Sea) Ø ca 10.5 - 15.4 mm.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
38 000 - 42 000 SEK
636. PÄRLCOLLIER med troligen orientaliska pärlor.
636. PÄRLCOLLIER med troligen orientaliska pärlor.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
592. PÄRLCOLLIER, 37 stycken doserade odlade tahitipärlor, Ø 11-13.5 mm.
592. PÄRLCOLLIER, 37 stycken doserade odlade tahitipärlor, Ø 11-13.5 mm.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
22 000 - 24 000 SEK
1108. Quiringh Gerritsz. van Brekelenkam, Kvinna rensandes fisk.
1108. Quiringh Gerritsz. van Brekelenkam, Kvinna rensandes fisk.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1312A. RAMAR med Grillska vapnet, ett par. Gustavianska, 1700-talets slut.
1312A. RAMAR med Grillska vapnet, ett par. Gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1315. RAMAR, ett par. Gustavianska, 1700-talets slut.
1315. RAMAR, ett par. Gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1314. RAMAR, fyra stycken, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.
1314. RAMAR, fyra stycken, Frankrike, 1700-talets slut, Louis XVI.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
93. RELIEF, sten. Gandhara, troligen 200/300-tal.
93. RELIEF, sten. Gandhara, troligen 200/300-tal.
Klubbat pris 
180 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1307. RELIEFER, två stycken, Barock, omkring år 1700, troligen Danzig.
1307. RELIEFER, två stycken, Barock, omkring år 1700, troligen Danzig.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
390. RESEBESTICK, 3 delar, av Erhard Warnberger II, Augsburg (1694-1733). Barock.
390. RESEBESTICK, 3 delar, av Erhard Warnberger II, Augsburg (1694-1733). Barock.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
563. RING i form av en orm med emalj samt briljantslipade diamanter.
563. RING i form av en orm med emalj samt briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 14 000 SEK
766. RING med akvamarin ca 36.00 ct, rubiner och diamanter.
766. RING med akvamarin ca 36.00 ct, rubiner och diamanter.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
720. RING med ametist, cirka 19 ct, och diamanter.
720. RING med ametist, cirka 19 ct, och diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?