Vitmålat med blåmålad inredning. Överdel, glasad dörr med bakomliggande hyllplan. Nederdel dörrpar och två lådor. Längd 89, bredd 47 och höjd 220 cm.
Smärre slitage. Senare målning. Färgbortfall, repor, en glasdörr med spricka.