LISA JOHANSSON-PAPE, TAKLAMPA, modell 66-077, Stockmann Orno, 1960-tal.
Matterad opalglaskupa. Bär tillverkarens stämpel. Diameter 15 cm, totalhöjd ca 70 cm.
Bruksslitage. Ej funktionstestad.