Pilotmotor/Rex Motoren-werk, Munchen, 49 kubik, motornummer 617397, längd ca 165 cm.
Ej körd på ca 20 år.
Tändkabel, tändhatt, luftfilter, slang mellan förgasare och luftburk, samt kedja saknas. Rost. Slitage. Skador. Ej funktionstestad. Repor. Märken. Nyckel saknas.