HENDRICK BLOEMAERT, hans krets, olja på pannå, otydligt signerad och daterad 1646.
Diana och Kallisto. 31,5 x 22 cm.
Färgbortfall. Skrapmärken. Krackelyr. Gulnad fernissa.
Familjen Nobel.