Betsad ek, delvis fanerad. Skuren dekor med bl.a festonger, rocailler och voluter. Urtavla med emaljerade romerska siffror. Nyckel medföljer. Bredd 46 cm, höjd 66 cm.
Slitage. Emaljbrickor med sprickor. Märken. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.