Mörkblå botten med tre rader av polykroma medaljonger, underornament i form av blommande träd. Mörkblå huvudbård med benvita kartuscher med polykroma blom- och palmettrankor.
Hårdare slitage, smutsig. Kanter med trampveck och skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.