Spegel och konsolbord, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.
Förgylld och bronserad. Genombrutet krön med dekor av musselformation och slingrande akantusblad. Höjd 156, bredd 75 cm. Konsolbord med löst liggande marmorskiva. Höjd 78, bredd 76, djup 33 cm.
Slitage. Sprickor, skador. Lagningar. Lösa delar.
Auktionen avslutas
3 dagar 1 timme
1 600
144
150
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 700 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor