Sideboard, AB AJFA Möbelfabrik, Tibro, 1950/60-tal.
Fanerat med teak. Överdel med skjutdörrar, varav två i glas, och fyra lådor. Underdel med två skåp. Etikettmärkt. Längd 175, djup 43, höjd 104 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Fanerskador. Fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.