Officersvärja, infanteriets, M1922, Finland 1900-talets senare hälft.
Genombruten parerplåt med Finlands lejon. Knopp dekorerad med Finlands heraldiska ros. Portopé. Svart metallbalja. Klingans längd 80 cm. Totallängd 98 cm.
Gravyr. Åldersrelaterat slitage.
Auktionen avslutas
2 dagar
190
2 113
198
Utropspris
250 EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 200 EUR. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor