Matgrupp, 4 delar, bl.a. Göran Malmvall, 1900-talets mitt.
Betsad furu. Matbord, längd 132, bredd 69,5, höjd 77 cm. Bänkens längd 139, djup 37, höjd 44,5 cm. Stolarnas sitthöjd 44, bredd 42, höjd 80 cm
Slitage. Fläckar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10