Kurt Hvitsjö, fåtöljer, ett par, "Hannibal" Isku 1970-tal.
Förkromad stomme, svart läderklädsel. Hjultrissor. Bredd 100 cm. Sitthöjd ca 42 cm. Total höjd 75 cm.
Åldersrelaterat slitage. Skumgummit på sittdynorna har förnyats. Kuddarnas bottenknappar har förstärkts. Läderklädseln har tvättats och servats. Helhetsintrycket är gott.