Vit glasyr med förgyllda detaljer. Lock med kotteknopp, hänklar i form av bockhuvuden med klövar vid avslut, trepassformad bas. Bredd 18, höjd 28 cm.
Smärre slitage. Märken. Fotringsnagg.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10