Kvadratisk form med konturerade hörn. Dekor i emalj med lärda män. Undersidan med dekor av persika. Längd 11 cm. Bredd 11 cm. Höjd 2 cm.
Slitage. Smärre skador. Lagningar på undersidan.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10