Ek, flätad rotting i färg, bambu, sitthöjd ca 34 cm, bord i ek, flätad hylla, hjultrissor, diameter 70 cm, höjd 61 cm.
Smärre färgbortfall. Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Något instabil.