Herman Neujd, skulptur signerad och daterad 1910 patinerad brons
sittande modell, höjd inkl sockel av trä 33 cm, gjutarmärkt Herman Bergman
Obetydligt ytslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10