Emil Janel, skulpturer. Ett par. Signerade. Trä, höjd 26 cm och 24,5 cm.
Gumma och gubbe. Ett par. En signerad EJ och daterad 1937 under och en signerad EJ på basens ovansida. Snidat och delvis bemålat trä. Höjd 26 cm och 24,5 cm.
Obetydlig ytsmuts. Smärre skrapmärken. Ett par sprickor.