Glasservis, 48 delar, "Junior", Kosta.
Slipad dekor samt guld kant. Ett vinglas med hela gulddekoren.
Bestående av:
12 champagnekupor, 12 cm.
12 rödvinsglas, 13,5 cm.
12 vitvinsglas, 11,5 cm.
12 vattenglas, 9 cm.
Nagg på foten på ett av glasen. Ställvis slitage på guldkanten på ett fåtal av selterglasen. Övriga glas är i mycket bra skick.