Lars Hillersberg, mapp med åtta kolorerade litografier/kollage signerade och numrerade 7/300
"Posthum Modernism", bladstorlek 22x46 samt 22x42 cm
Mjuka veck. Vågigt papper eller duk.
Mappen är vanligtvis i svart/vitt, denna har konstnären färglagt samt försett med kollage.