BJÖRN BORG, tennisracket, Browning, aluminium, 1978-79.
Specialtillverkat av Browning i aluminiumlegering. Numrerat 7 på ramen samt 5 på skaftet. Lindat med Fairway golflinda med Björn Borgs autograf Vikt 410 gram. Längd 69 cm
Smärre slitage.
Proveniens
Björn Borg Lennart Bergelin Niclas Bergelin genom arv.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.