Kirsten Ortwed, objekt signerad och numrerad 2/8.
"Trap", multipel, utgiven av Tidningen Material på tidigt 1990-tal. Bivax, gummi, kedja och nyckelbricka.
Diameter per del ca 14 cm. Kedjans längd 117 cm.
Repor och märken i de delar som är gjorda av vax.