Bestående av: 17 Mattallrikar, 26 cm. 8 djupa tallrikar, 22 cm. 11 förrättstallrikar, 22,5 cm. 8 tekoppar med fat, diameter på fat 13,5 cm.
Bruksslitage. Nagg, främst på tefaten.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10