Karmstolar, ett par, gustaviansk stil, 18/1900-tal.
Målade stolar med skuren dekor. Kannelerade ben och hörn fleuroner. Oval stoppad ryggbricka krönt av ros. Stoppad sits och klädda armlän. Sitthöjd 40, bredd 62 cm.
Skador. Lagningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.