Gustaf Georg Rehnberg, saltkar, ett par, silver, 1799.
Invändigt förgyllda. På kvadratisk fot med gallerkant. Uppsvängda hänklar med pärlstav. Medaljong med minervahuvud. Senare skedar i silver, delvis förgyllda, medföljer. Längd 12,5 cm.Vikt 160 g.
Smärre slitage. Lagningar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.