Martti Rytkönen, skulptur, glas, signerad och numrerad, dater 2010.
Konstglas. Rektangulär form, gjutet och slipat. Dekor av blått ansikte. Singerad "Orrefors Limited 2010 69490-85 Martti Rytkönen 11/30". Höjd 27,5 cm.
Helhetsintrycket är gott.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
3 000 SEK