Rullklaffssekretär med skåpsunderdel och hyllor, Ryssland 1800-tal.
Tvådelad möbel fanerad med björk och mahogny mfl träslag. Intarsiadekor med figurer bl.a. Katarina den stora. Skrivdel med rullklaff. Bredd 105, djup 55, höjd 211 cm.
Skador. Lagningar. Dekorbortfall. Nyckel saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.