Stål, automatisk, plexiglas, datum, metallänk viklås (ej Rolex), ca 1974
Caliber 1570, Referensnr. 1500, Serienr. 3675133, Verknr. D499807, Boettnr. 1500
Åldersrelaterat slitage. Glas med repor. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.