Karaff med dricksglas, 9 st. Karaffen signerad Venini, Murano ITALIA.
Bruntonat glas, gröntonat glas, propp i blåtonat glas, samtliga med vitt band i midjan.
Karaffens höjd exkl propp 25 cm
2 glas, höjd 8,5 cm
3 glas, 11 cm
4 glas, 6,7 cm.
Enstaka små mynningsnagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.