Theresia Hvorslev, bestickservis, 49 delar, silver, "Tradtition", MEMA, Lidköping, 1970/80-tal.
8 matskedar
11 matgafflar
11 matknivar, blad av rostfritt stål, längd 19,5 cm
9 dessertgafflar
8 dessertknivar,blad av rostfritt stål, längd 17,5 cm
Salladsbestick, ett par, sterling, längd 25 cm
Vikt 1950 g.
En dessertkniv med skada medföljer.
Obetydligt ytslitage.